Telefonų priežiūra: kokios klaidos daromos dažniausiai?
2024-03-18
Telefonų priežiūra: kokios klaidos daromos dažniausiai?
Jei norite, kad jūsų telefonas tarnautų ilgai bei patikimai, tai šis straipsnis yra būtent jums, kadangi šį kartą supažindinsime su dažniausiomis klaidomis, kurios yra daromos prižiūrint telefonus. Taigi, belieka tik pridurti, kad, jei žinosite, kokios klaidos yra daromos, iš to gausite labai didelę naudą.
Kokia nauda jūsų laukia, jei žinosite, kokios klaidos yra daromos dažniausiai?
Susipažinti su dažniausiai daromomis klaidomis iš tiesų yra verta, kadangi tokiu atveju žinosite, kaip reikėtų elgtis, ir, ko nedaryti, kad jūsų telefonas patikimai tarnautų. Kaip žinia, neretai naudojimasis telefonu būna neatsiejamas nuo tam tikrų trukdžių, kurie suteikia daug nepatogumų. Tačiau, jei tik žinotumėte, kaip tinkamai elgtis su telefonu, tų trukdžių išvengtumėte.
Bet ir tai dar ne viskas jei žinosite, kaip tinkamai elgtis su savo telefonu, tai gerokai sumažinsite tikimybę išvengti remonto darbų, kurie neretai pareikalauja ne tokios jau ir mažos pinigų sumos.
Visi mes norime, kad mūsų telefonai atrodytų puikiai. Tačiau, ar taip ir bus, priklausys nuo daugybės veiksnių ir vienas iš jų yra tinkama telefono priežiūra bei tam tikrų klaidų nedarymas: jeigu tinkamai prižiūrėsite telefoną ir nedarysite klaidų, tai išvaizda bus puiki.
Nedarydami tam tikrų klaidų, jūs taip užtikrinsite, kad telefonas tarnautų ilgiau bei kokybiškiau.
Na, ir taip pat svarbu akcentuoti, kad, jei nebus daromos telefonų priežiūros klaidos, tai, jūs panorėję parduoti telefoną, galėsite tai padaryti už aukštesnę kainą.
Taigi, kaip matyti, pažinti dažniausiai daromas telefonų priežiūros klaidas, tikrai yra verta.
Kokios telefonų priežiūros klaidos yra daromos dažniausiai?
Jau netrukus išvardinsime, kokios telefonų priežiūros klaidos yra daromos dažniausiai. Tačiau prieš tai norisi pabrėžti, kad tų klaidų yra labai daug. Tad, kuo daugiau jų vengsite, tuo geresnę savo telefono išvaizdą bei būklę užtikrinsite.
- Viena ryškiausių klaidų, kurią galite padaryti tuomet, kai kalbame apie telefonų priežiūrą, yra telefonų naudojimas be dėklo. Drąsiai galima sakyti, kad būtent dėklas yra vienas būtiniausių akcentų jūsų telefonui, kadangi jis jį apsaugos nuo daugybės įvairių veiksnių, galinčių padaryti žalą bei sukelti gedimus. Tai - nešvarumai bei dulkės, tiesioginiai saulės spinduliai bei drėgmė, aštrūs daiktai. Taip pat bus gerokai sumažinta smūgio ar kritimo metu patiriama jėga.
- Dar viena didelė klaida, kurią irgi galite padaryti tuomet, kai kalbame apie telefonų priežiūrą, yra jo naudojimas be apsauginio stikliuko. Kaip žinia, būtent telefono ekranas yra dažniausiai liečiama jo dalis ir būtent dažniausiai patiria pažeidimų. Taigi, jei naudosite apsauginį stiklelį, gerokai sumažinsite ir pažeidimus. Galite rinktis ekrano apsaugas - hibridinius stikliukus arba grūdintus stiklus.
- Gali nutikti ir taip, kad jūsų naudojamas apsauginis stikliukas bus pažeistas. Tačiau tai - tikrai nėra bėda, tereikia pakeisti stiklelį. Tačiau taip pat svarbu akcentuoti, kad būtent šiuo atveju nemaža dalis žmonių daro klaidą - naują stikliuką klijuoja ant sudužusio. Taigi, nedarykite šios klaidos, kuri vėliau jums sukels daug nepatogumų, verčiau pirmiausia nuimkite seną stiklelį ir tik tuomet klijuokite naują.
- Dar viena klaida, kurią daro didelė dalis žmonių yra ta, kad vasaros metu po atviru dangumi palieka savo telefoną be priežiūros. Tačiau svarbu pasakyti, kad vasaros dieną gali pakakti vos keliolikos sekundžių, kad imtų pliaupti smarkus lietus. Taigi, nedarykite šios klaidos - nepalikite savo telefono be priežiūros.
- Klaidos daromos ir tuomet, kai kalbame apie telefonų įkrovimą. Neretai žmonės telefoną ima krauti tik tuomet, kai jis išsikrauna iki 0 procentų, o įkrovimą tęsia to, kol būna pasiektas 100 procentų. Tačiau ir viena, ir kita yra blogai: bus kur kas geriau, jei telefoną pradėsite krauti dar tuomet, kai bus likę bent 20 procentų baterijos, o įkrausite tik iki 80 procentų.
- Puikiai žinome, kad norint kokybiškai bei visavertiškai naudotis telefonu, reikės ir tam tikrų priedų, pavyzdžiui, ausinių, įkroviklio ir t.t. Tačiau kai kalbama apie priedus, taip pat svarbu nedaryti dar vienos klaidos - negalima naudoti neoriginalių ir nekokybiškų priedų, kadangi tokiu atveju gali tekti ne tik patirti tam tikrų nepatogumų, bet ir taip pat - galima pažeisti telefoną.
- Visi puikiai žino, kad reikia palaikyti telefono švarą. Tačiau kalbant apie ją, irgi nesunku pastebėti, kad neretai yra daromos tam tikros klaidos. Pavyzdžiui, norėdami nuvalyti telefoną, žmonės neretai griebiasi to, kas yra po ranka - odai valyti skirtų drėgnų servetėlių. Tačiau tai tikrai nėra tinkamas pasirinkimas, valydami tokiomis servetėlėmis rizikuojate pakenkti savo telefonui. Bet ir tai - dar ne viskas: taip pat neretai yra daroma ir dar viena klaida, žmonės naudoja valiklius, kurių sudėtyje yra agresyvių medžiagų. Tokie valikliai irig nėra geras pasirinkimas.
- Dar viena klaida, kurią irgi daro didelė dalis žmonių, yra ta, kad jie žino, jog telefonas turi būti valomas išoriškai, tačiau pamiršta, kad turi būtų išvalomos ir telefono angos bei įvestys, kadangi jose prisikaupia daug dulkių bei kitų nešvarumų. Tiesa, svarbu pasakyti, kad telefono angos turi būti valomos atsargiai ir pasitelkiant specialias priemones.
- Pats metas pakalbėti ir apie dar vieną klaidą: nors telefonais naudojamės dažnai ir daug, verta akcentuoti, kad didelę laiko dalį sudaro ir nesinaudojimas šiuo įrenginiu. Taigi, tokiu atveju labai svarbu nepadaryti klaidos ir nelaikykite telefono ten, kur jį galėtų pasiekti vaikai ar naminiai gyvūnai, kad būtų išvengta žalos.
- Dar viena klaida, kurią daro daugelis žmonių yra ta, kad lankosi nepatikimose interneto svetainėse, kuriose yra tikimybė pagauti virusą. Taip pat dažnai žmonės siunčiasi ir neaiškios kilmės programėlės arba žadimus, o tai irgi didina virusų tikimybę.
- Klaida, kurią irgi daro didelė dalis žmonių yra ta, kad neatlieka programinės įrangos atnaujinimų. Tačiau jie yra reikalingi tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas įrenginio veikimas, be trukdžių. Svarbu pasakyti, kad dauguma žmonių vengia atlikti šiuos atnaujinimus dar ir todėl, nes galvoja, kad tai padaryti yra labai sudėtinga. Tačiau - nieko panašaus, iš tikro atlikti atnaujinimus yra labai paprasta, tereikės vos kelių telefonų mygtukų paspaudimų.
- Pats metas pakalbėti ir apie dar vieną dalyką - kiekvieno iš mūsų telefone, yra daug nuotraukų, programėlių, žaidimų bei kitokių elementų. Belieka tik pridurti, kad kartas nuo karto turėtumėte peržiūrėti savo telefono turinį bei atsisakyti to, kas nereikalinga, kad jūsų telefone būtų daugiau laisvos atminties.
- Neretai daroma ir kita klaida - verta akcentuoti kad kiekvienas savo telefone turime vaizdinės ar garsinės informacijos, kuri mums yra ypač svarbi. Taigi, reikia pabrėžti, kad tikrai verta sukurti sau svarbių elementų kopijas, kad tuo atveju, jei būtų prarastas telefonas, būtų galima išsaugoti ir vėl naudotis tuo, kas svarbu.
- Pats metas pakalbėti ir apie dar vieną klaidą, kurią irgi daro daugybė žmonių - jie naudojasi savo telefonu, tačiau nenaudoja slaptažodžio. Kodėl tai yra blogai? Viskas labai paprasta - jei jūsų telefonas pateks į piktavalių rankas, tai gali būti pridaryta labai daug žalos. Na, o naudodami slaptažodį, dalinai padidinsite savo telefono saugumą. Svarbu pridurti ir tai, kad susikurti slaptažodį, užtruksite vos kelias minutes, o savo telefono saugumo lygį, ženkliai padidinsite.
- Dar viena klaida, kurią irgi daro labai didelė dalis telefonų turėtojų - jie neįjungia telefono radimo funkcijos. Kodėl tai yra blogai? Viskas labai paprasta - jei įjungsite šią funkciją, tai pametus telefoną, jį surasti bus kur kas lengviau bei paprasčiau. Įjungti tokią funkciją yra labai paprastai ir tai padaryti užtruksite vos kelias akimirkas, o nauda bus didžiulė - jei telefoną pamesite, patirsite mažiau streso ir sugaišite mažiau laiko, kol jį surasite.
- Viešo bei nemokamo Wi - fi naudojimas atrodo kaip itin patraukli išeitis daugeliui žmonių. Tačiau šiuo atveju, taip pat labai svarbu nepadaryti labai didelė klaidos: jei jau nuspręsite pasinaudoti viešu bei nemokamu Wi - fi, tai jokio būdu nesuvėdinėkite jautrios informacijos, kuri būtų susijusi su jūsų konfidencialiais duomenimis.
- Jeigu nenorite, kad dažnai reikėtų įkrauti savo telefoną, tai nedarykite ir dar vienos, labai svarbios klaidos - nežiūrėkite vaizdo įrašų, būtent jų žiūrėjimas labai sparčiai iškrauna telefoną. Taigi, tokiu atveju šiai veiklai atlikti pasirinkite kitus įrenginius - planšetę, kompiuterį ar televizorių.
- Jei norite, kad telefoną reikėtų krauti rečiau - išjunkite Bluetooth funkciją.
- Žmonės, norėdami tausoti akumuliatoriaus energiją, imasi pačių keisčiausių bei netikėčiausių triukų. Tačiau ne visi iš jų yra geri - kartais gali atnešti norimo rezultato, o kartais - gali ir netgi pakenkti telefonui. Taigi, belieka tik pridurti, kad nereikėtų daryti klaidų ir rinktis tik patikimus sprendimus. Telefonų priežiūros ekspertai sako, kad ypač patikimi yra šie pasirinkimai - ekrano ryškumo sumažinimas ir lėktuvo režimo įjungimas.
- Dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad daugelis žmonių daro ir dar vieną klaidą - jei turi telefoną, kurio baterijos talpa yra ypač maža ir tą telefoną tenka įkrauti kiekvieną dieną ar net kelis kartus per dieną, jie elgiasi štai taip - skuba pakeisti telefoną. Tačiau tai - klaida nebūtina iš karto keisti telefoną, galima rinktis kur kas paprastesnį ir, žinoma, pigesnį variantą: keiskite ne telefoną, o jo bateriją. Tai - paprastai ir tikrai nebrangu, o rezultatas bus ypač puikus, jums nebereikės kasdien po kelis kartus įkrauti telefono.
- Telefono nereiktų palikti saulės atokaitoje, o atėjus žiemai - neriekėtų telefono ilgai naudoti esant itin žemai temperatūrai.
- Na, o pabaigai, pats metas pakalbėti ir apie dar vieną dalyką, o tiksliau - apie dar vieną daromą klaidą. Verta akcentuoti, kad labai dažnai tėveliai, kurių vaikai jau naudojasi telefonu, daro labai didelę klaidą - nekalba su atžalomis apie tai, kaip reikia saugiai naudotis telefonu bei apie tai, kaip jį tinkamai prižiūrėti. Taigi, nedarykite šios svarbios klaidos bei raskite laiko pokalbiams apie tai su savo vaikais - galite būti tikri, įdėtos pastangos tikrai atsipirks, vaikai elgsis saugiai bei tinkamai, o tai leis išvengti daugybės nemalonių staigmenų. Taip pat svarbu akcentuoti, kad vyresnio amžiaus žmonės neretai taip pat stokoja žinių apie tai, kaip saugiai naudotis telefonu ir, kaip jį tinkamai prižiūrėti. Tad, jei turite vyresnio amžiaus giminaičių, taip pat juos supažindinkite su telefonų naudojimo bei priežiūros subtilybėmis.
Kaip paprastai ir lengvai išvengti telefono priežiūros klaidų?
Taigi, kaip matyti, labai svarbu nedaryti šių klaidų - tuomet, jūsų telefonas tarnaus ilgiau, patikimiau ir bus kur kas geresnės išvaizdos. Tačiau taip pat svarbu akcentuoti, kad nereikia galvoti, jog išvengti telefono priežiūros klaidų yra labai sudėtinga - tereikia susipažinti su patarimais, kuriuos jus netrukus pateiksime ir patys pamatysite, kaip tai yra paprasta:
- Formuokite tinkamus įpročius - vien tinkami įpročiai padarys labai didelė įtaką tam, kad jūsų telefonas išliktų puikios išvaizdos bei būklės kuo ilgiau. Taigi, tereikia įprasti tinkamai elgtis ir tokiu būdu jau gerokai sumažinsite nemalonių staigmenų tikimybę: nelaukite, kol telefonas visiškai išsikraus, ir taip pat nelaukite, kol baterija bus įkrauta iki 100 procentų. Taip pat nepalikite telefono krauti per naktį, o, jei nesiruošiate telefono naudoti ilgesnį laiko tarpą, nepalikite jo ten, kurį jį galėtų pasiekti vaikai, naminiai gyvūnai arba ten, kur galėtų užklupti lietus.
- Telefono priežiūros klaidų išvengti bus kur kas paprasčiau ir tuo atveju, jei įsigysite vos kelis priedus - telefono dėklą ir apsauginį stiklą. Verta akcentuoti, kad šie du telefono priedai sudarys nepakartojamą duetą - jie apsaugos jūsų telefoną nuo tiesioginių saulės spindulių, nešvarumų, aštrių daiktų, dulkių, o kritimo ar smūgio metu patiriamą jėgą sumažins net iki 30 procentų
- Laikykitės ir dar vienos svarbios taisyklės - atminkite, kad visi telefono priedai, kuriuos naudojate, turi puikiai derėti su jūsų telefonu, o taip pat ir būti aukštos kokybės, pagaminti patikimo gamintojo, tuomet išvengsite žalos.
- Nesibaiminkite programinės įrangos atnaujinimų - tai padaryti yra labai paprasta, o nauda didelė - tai vienas iš būdų užtikrinti, kad jūsų telefonas veiktų be trikdžių.
- Nesilankykite abejotinos kilmės, įtarimus keliančiose svetainėse ir nesisiųskite jokių failų iš jų.
- Reguliariai peržiūrėkite nuotraukas, programėles bei žaidimus, esančius jūsų telefone, o tai kas nebereikalinga - ištrinkite. Taip užtikrinsite sklandų bei optimalų telefono veikimą. Taip pat pasidarykite sau svarbių failų atsagines kopijas.
- Naudokite slaptažodį bei įjunkite įrenginio radimo funkciją - tai padidins jūsų telefono saugumą, o tuo atveju, jei jį pamesite, bus lengviau surasti.
- Jei turite vaikų, ar vyresnio amžiaus giminaičių, supažindinkite juos su tuo, kaip tinkamai rūpintis savo telefonu.