Kokius telefonų priedus verta įsigyti sportuojantiems arba daug keliaujantiems žmonėms?

2024-05-03

Kokius telefonų priedus verta įsigyti sportuojantiems arba daug keliaujantiems žmonėms?

 

Ne paslaptis, kad sportas yra itin puikus pasirinkimas kiekvienam iš mūsų - būtent sportuodami, mes ne tik stipriname savo imunitetą, bet ir taip pat galime sumažinti įvairių ligų tikimybę. Bet ir tai - dar ne viskas: taip pat svarbu pasakyti, kad sportuodami mes galime susikurti savo svajonių kūną bei džiaugtis tobula išvaizda. Na, ir, žinoma, tie, kurie daug sportuoja, būna kur kas geresnės nuotaikos bei turi daugiau energijos.

Kelionės - dar vienas irgi labai nuostabus dalykas, kuris mūsų gyvenimą irgi praturtinta nuostabiais patyrimais. Tačiau nesunku pastebėti, kad tiek sportuojant, tiek ir keliaujant, mus lydi telefonas, kuris mums yra reikalingas dėl pačių įvairiausių priežasčių. Visgi, nereikia pamiršti, kad tiek sportuojant, tiek ir keliaujant mūsų telefonų tyko dar daugiau pavojų nei įprastai. Taigi, mūsų užduotis yra apsaugoti telefonus sportuojant bei keliaujant ir jau netrukus aptarsime, kaip tai galima padaryti.

  1. Pasiruošimas keliauti į užsienį gali būti neįtikėtinai įtemptas. Nors ruošdamiesi kelionei galite jaustis taip, kad turite milijoną dalykų vienu metu, labai svarbu sutelkti dėmesį į apsisaugojimą nuo elektroninių nusikaltimų ir žinoti, kaip apsaugoti telefoną keliaujant, vėliau patys sau už tai padėkosite, kadangi pavyks išvengti daugybės nemalonumų.
  2. Pirmasis žingsnis norint apsisaugoti yra apsaugoti visus savo įrenginius ir sukurti atsargines kopijas. Būtinai naudokite stiprius slaptažodžius, kuriuos sunku atspėti, ir, kai įmanoma, naudokite dviejų veiksnių autentifikavimą. Tačiau ir tai - dar ne viskas: apsvarstykite galimybę naudoti aukštos kokybės slaptažodžių tvarkyklę, kad padidintumėte saugumą. Taip pat svarbu sukurti atsargines duomenų kopijas savo įrenginiuose ir tai užtikrins, kad neprarasite svarbių failų, jei kas nors nutiktų jūsų įrenginiui.
  3. Atnaujinkite programinę įrangą ir antivirusinę programą - taip pat skamba dar vienas patarimas. Prieš išvykdami į kelionę būtinai atnaujinkite programinę įrangą ir antivirusines programas. Yra daugybė būdų, kaip šios atsargumo priemonės gali apsaugoti jus nuo kibernetinio saugumo grėsmių užsienyje. Nors programinės įrangos atnaujinimai gali neatrodyti labai svarbūs, jie gali apsaugoti jūsų įrenginius ir neleisti, kad jūsų informacija būtų pažeista ar paskleista užsienyje.
  4. Naudokite VPN - tai virtualus privatus tinklas (VPN), kuris gali apsaugoti jūsų duomenis keliaujant. VPN yra įrankis, leidžiantis vartotojams užmegzti apsaugotą ryšį sąveikaujant su viešaisiais tinklais. VPN užšifruoja jūsų duomenis, todėl įsilaužėliams sunkiau pasiekti jūsų informaciją.
  5. Svarbių duomenų atsarginė kopija - dar vienas būtinas dalykas. Būtinai sukurkite visų svarbių ar neskelbtinų duomenų, kurių nenorite prarasti, atsargines kopijas. Sukurti atsargines duomenų kopijas yra daug lengviau, nei gali atrodyti. Yra daug parinkčių, leidžiančių apsaugoti jūsų įrenginius ir bet kokią juose saugomą neskelbtiną informaciją.
  6. Būkite saugūs keliaudami - jūsų darbas užtikrinti saugumą nesibaigia, kai pasiekiate tikslą. Siekiant užtikrinti nuolatinį kibernetinį saugumą pastangas, turite išlikti budrūs ir kelionės metu imkitės kai kurių iš šių atsargumo priemonių, kad įrenginiai būtų saugūs visos kelios metu, o ne tik tol, kol siekiate kelionės tikslo.
  7. Užtikrinkite savo įrenginių fizinę saugą - labai svarbu, kad jūsų įrenginiai būtų fiziškai saugūs keliaujant. Visada laikykite juos arti savęs ir nepalikite be priežiūros. Taip pat verta naudoti ne tik telefono, bet ir nešiojamojo kompiuterio užraktą ar panašų įrenginį, kad išvengtumėte vagysčių. Jei įmanoma, nepalikite savo įrenginių viešbučio kambario seifuose. Nors seifai atrodo kaip praktiškas sprendimas, juose visgi nereikėtų palikti telefono.
  8. Būkite atsargūs dėl viešojo "Wi-Fi" - viešieji "Wi-Fi" tinklai yra pilni pavojų. Juose gali būti kenkėjiškų veiksnių, norinčių pasiekti jūsų duomenis. Visada naudokite VPN, kai jungiatės prie viešojo "Wi-Fi" tinklo, ir sumažinkite laiką viešuosiuose tinkluose.
  9. Įtartinų saitų vengimas - būkite atsargūs dėl visų nuorodų, siunčiamų jums el. paštu ar socialinėje žiniasklaidoje. Net jei siuntėjas yra jūsų pažįstamas asmuo, geriausia būti atsargiems. Kenkėjiškose nuorodose gali būti virusų ar kitos kenkėjiškos programinės įrangos, kuri gali pakenkti jūsų įrenginio saugai. Jei manote, kad saite gali būti jums reikalingų elementų ar informacijos, visada patikrinkite, ar saitas yra saugus. Yra daugybė sprendimų, pavyzdžiui, galite nukopijuoti / įklijuoti nuorodą į paieškos laukelį, kad patikrintumėte jos saugumą, teisėtumą ir reputaciją.
  10. Naudokite sudėtingus slaptažodžius - stiprių slaptažodžių naudojimas yra vienas iš svarbiausių žingsnių apsisaugant internete. Kurdami slaptažodžius būtinai naudokite raidžių, skaičių ir simbolių derinį. Asmenims, norintiems pakenkti, bus labai sunku nustatyti unikalų, sudėtingą slaptažodį.
  11. Neskelbtinos, jautrios informacijos apsauga - viena didžiausių rizikų keliaujant į užsienį be tinkamų kibernetinio saugumo priemonių yra tai, kad jūsų slaptą informaciją gali pažeisti kenkėjiški veiksniai. Apsaugoti savo informaciją galima įvairiais būdais, tad verta juos išnaudoti.
  12. Naudokite šifravimą - šifravimas yra galingas įrankis jūsų neskelbtiniems duomenims apsaugoti. Šifravimas užšifruoja tekstą, pvz., el. laiškus, siekdamas užtikrinti, kad jį galėtų perskaityti tik asmenys, turintys slaptą kodą arba iššifravimo raktą. Tokie įrenginiai kaip nešiojamieji kompiuteriai ir mobilieji telefonai gali būti užšifruoti, todėl įsilaužėliams daug sunkiau pasiekti jūsų duomenis.
  13. Atkreipkite dėmesį į tai, ką bendrinate internete - būkite atsargūs dėl to, ką skelbiate internete, kai keliaujate į užsienį. Turinio bendrinimas internete užsienyje gali pakenkti jūsų slaptai informacijai ir palengvinti kelią pakenkti norintiems asmenims.
  14. Riboti naudojimąsi viešosiomis įkrovimo stotelėmis - viešosios įkrovimo stotelės gali būti rizikos šaltinis. Venkite šių stotelių, jei jas pastebėsite oro uoste ar bet kur, kur keliaujate. Naudodamiesi viešosiomis įkrovimo stotelėmis, tampate pažeidžiami ir galite pagauti virusą, kuriuos būna įdiegę kibernetiniai nusikaltėliai.
  15. Saugiai išmeskite įrenginius - prieš išmesdami senus įrenginius, įsitikinkite, kad saugiai išvalėte juos nuo duomenų. Tai padės užtikrinti, kad jūsų asmeninė informacija nebūtų pažeista.
  16. Ką daryti pametus įrenginį arba tada, jei jis buvo pavogtas? Kelionės į užsienį gali būti puiki patirtis, tačiau kartais ją gali sugadinti įrenginio pametimas ar vagystė. Nesvarbu, ar keliaujate verslo reikalais, ar savo malonumui, prietaiso pametimas ar vagystė užsienyje gali būti įtempta ir nervus gadinanti patirtis, tad prieš pradedant keliones, labai svarbu žinoti, kokių veiksmų imtis pametus arba kitaip praradus įrenginį. Praneškite apie nuostolį - pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, jei jūsų įrenginys pamestas ar pavogtas, yra pranešti apie praradimą ar vagystę atitinkamoms institucijoms. Jei pametėte įrenginį, turėtumėte susisiekti su vietos policija ir pranešti apie įvykį. Vietos valdžios institucijos gali pateikti jums informacijos, kuri gali būti naudojama draudimo išmokoms ir kitiems reikalams. Jei jūsų įrenginys buvo pavogtas, turėtumėte nedelsdami kreiptis į policiją ir pateikti jiems kuo daugiau informacijos.
  17. Slaptažodžių keitimas - kai pranešite apie įrenginio praradimą ar vagystę, turėtumėte pakeisti visų su įrenginiu susijusių paskyrų ar paslaugų slaptažodžius. Tai gali apimti el. pašto paskyras, socialinės žiniasklaidos paskyras, internetinę bankininkystę ir kitas gyvybiškai svarbias paskyras. Būtų geriausia, jei taip pat pakeistumėte visų įrenginyje įdiegtų programų ar paslaugų, pvz., pranešimų siuntimo programų, debesies saugyklos paslaugų ir internetinių žaidimų paslaugų, slaptažodžius.
  18. Nuotolinis duomenų ištrynimas - pakeitę visų su įrenginiu susietų paskyrų slaptažodžius, turėtumėte pabandyti nuotoliniu būdu ištrinti duomenis. Tai ištrins visus įrenginyje saugomus duomenis ir padarys jį nepasiekiamą niekam kitam. Jei turite "Apple" įrenginį ir pametėte jį užsienyje, galite naudoti gyvybiškai svarbią funkciją "Rasti mano iPhone", kad greitai ir nuotoliniu būdu išvalytumėte įrenginį. Taip pat galite naudoti "Android" įrenginio tvarkytuvės funkciją, kad ištrintumėte įrenginį, skirtą "Android" įrenginiams.
  19. Stebėkite savo paskyras - nuolat stebėkite, ar jūsų paskyrose nėra įtartinos veiklos, jei jūsų įrenginys būtų pamestas ar pavogtas keliaujant į užsienį. Patikrinkite, ar jūsų banko ataskaitose nėra neteisėtų operacijų, ir stebėkite, ar kredito ataskaitoje nėra neįprastos veiklos. Pastebėję įtartiną veiklą, nedelsdami susisiekite su savo banku arba kredito kortelės teikėju ir praneškite apie incidentą. Jie suteiks jums pagalbą ir padės apsaugoti jūsų sąskaitas.
  20. Imkitės atsargumo priemonių ir vadovaukitės šiais patarimais. Kelionės į užsienį gali būti įdomi patirtis, tačiau svarbu žinoti apie galimas kibernetinio saugumo rizikas, tad svarbu imtis atitinkamų atsargumo priemonių, kad apsaugotumėte save ir savo duomenis. Visada atsiminkite šiuos patarimus, kai keliaujate į užsienį su savo įrenginiais. Jei turite vyresnio amžiaus giminaičių, kurie nusprendė keliauti į užsienį, tai irgi supažindinkite juos su čia informacija. Informuokite apie tai ir savo vaikus.
  21. Ką tik įvardinti patarimai yra labai svarbūs, jei norite, kad jūsų kelionės būtų kuo saugesnės ir, kad nemalonių staigmenų jų metu būtų kuo mažiau. Tačiau svarbu pasakyti dar ir tai, kad egzistuoja ir ne vienas telefonas priedas, kurį verta įsigyti ir naudoti kelionių metu, kad būtų užtikrintas kuo aukštesnis saugumo lygis. Bet ir tai - dar ne viskas: kai kurie įrenginiai jums taip pat padės užtikrinti ir patogumą. Gera žinia ta, kad šių įrenginių yra tikrai ne vienas, tad, kuo daugiau jų bus panaudota, tuo daugiau bus patogumo bei saugumo. Taigi, pats metas su jais susipažinti:

a)     1. ekrano apsauga yra apsauginis barjeras tarp jūsų išmaniojo telefono stiklinio jutiklinio ekrano ir supančios aplinkos, užtikrinantis, kad jūsų įrenginys nebūtų įtrūkęs ir subraižytas. Rinkdamiesi ekrano apsaugą, raskite tokią, kuri būtų suderinama su jūsų telefonu ir patvari; tačiau svarbu nepamiršti, kad ekrano apsauga dengia tik telefono ekrano priekinę dalį, todėl jums reikės patvaraus apsauginio dėklo, kad apsaugotumėte nugarėlę nuo vandens, smūgių, dingimų ir kitų pažeidimų;

b)    tvirtas apsauginis dėklas, skirtas "Android" išmaniajam telefonui ar "iPhone", gali apsaugoti nuo bet kokių telefono kritimų, įlenkimų, įbrėžimų ar smūgių, o taip pat - nesuteikti daug papildomo svorio. Jei daug laiko praleidžiate paplūdimyje ar prie baseino, ieškokite vandeniui atsparaus dėklo, kad telefonas nesušlaptų. Telefono įmetimas į baseiną ar purvinas balas atostogų metu yra nemalonus nutikimas. Laimei, galite išvengti nelaimių, naudodami vandeniui atsparų dėklą ar įmautę ir užtikrintų kelionės nuotaiką gadinančių dalykų. Daugelis vandeniui atsparių dėklų dizainų leidžia panardinti išmanųjį telefoną po vandeniu ir užfiksuoti puikius vaizdo įrašus ar nuotraukas. Be to, dėklas išlaiko jūsų telefoną sausą, saugų ir turi daugiau vietos kitiems dalykams, pvz., kreditinėms kortelėms ar gryniesiems pinigams, laikyti;

c)     įkroviklis ("Android", "iOS") - įkrovikliai yra svarbiausi išmaniųjų telefonų priedai šiame sąraše, nes jie užtikrins, kad jūsų išmaniajam telefonui niekada nepritrūktų energijos. Nesvarbu, ar naudojate "Android", ar "iPhone", turite pasirinkti įkroviklį, kuris būtų patvarus ir suderinamas su jūsų įrenginiu;

d)    keliaujant išmaniajam telefonui gali greitai pritrūkti energijos, dar net neprasidėjus atostogoms. Viena iš to priežasčių yra begalė vaizdo įrašų ar nuotraukų arba filmų ir muzikos transliacija kelyje. Na, o naudodami nešiojamąjį maitinimo bloką, galite laikyti telefoną įjungtą, klausytis muzikos, fotografuoti, filmuoti ir nebjoti, kad telefonas tuoj išsikraus;

e)     jei keliaujate oru, ne visada lengva rasti elektros lizdą, nes dažniausiai jų tiesiog nėra. Na, o naudodami kelių prievadų USB įkroviklį (su A tipo ir C tipo USB), galite greitai įkrauti išmanųjį telefoną dar prieš įlipdami į lėktuvą. Ieškokite sieninio įkroviklio su greitu įkrovimu, universalumu ir kompaktiška forma, kuris yra būtinas keliaujant. Keli prievadai taip pat užtikrina, kad vienu metu galėsite įkrauti du dalykus, nepraleisdami per daug laiko oro uosto įkrovimo stotelėje.

f)     asmenukių lazdos bėgant metams tobulėjo dėl augančio populiarumo, ypač dėl socialinės žiniasklaidos asmenukių propagavimo, kuris prasidėjo prieš kelerius metus. Šiandien asmenukių lazdelės yra kompaktiškų dydžių, kad jas būtų lengva nešioti, su įvairiais priedais, atspariais vandeniui ar "Bluetooth", kad galėtumėte padaryti kvapą gniaužiančias kelionių nuotraukas. Juos taip pat pravartu turėti, kai norite užfiksuoti dideles grupes arba kai aplink nėra nieko kito, kas galėtų už jus nufotografuoti.

Kai kurios asmenukių lazdos gali būti iki 30 colių ilgio ir su riešo dirželiu, todėl lengva užfiksuoti visą aplinką;

g)    jei filmuojate daug vaizdo įrašų, kad užfiksuotumėte savo keliones, rankinis vaizdo stabilizatorius yra geras išmaniojo telefono kelionių priedas. Jis užtikrina stabilų ir sklandų filmavimą, kad daugiau niekada nesijaudintumėte dėl drebančio vaizdo įrašo; ne to, yra ir priartinimo galimybė, valdymas gestais, leidžiantis fotografuoti ar pradėti vaizdo įrašus tik gestu, ir jis suderinamas su dauguma išmaniųjų telefonų;

h)    išmaniojo telefono fotoaparato objektyvas - dauguma išmaniųjų telefonų šiandien gali daryti gražias nuotraukas ir vaizdo įrašus dėl kelių objektyvų, leidžiančių greitai pakeisti perspektyvą. Tačiau jei jūsų telefonas neturi tokio puikios kameros arba turi tik vieną objektyvą, galite naudoti išorinį išmaniojo telefono kamerą, kad pagerintumėte savo išmaniojo telefono nuotraukas ir vaizdo įrašus.

i)      asmenukių blykstės lemputė - asmenukių blykstės lemputės užtikrina, kad visur su savimi turėsite ir gerą apšvietimą. Daugumą šių nešiojamų išmaniųjų telefonų blyksčių lempučių lengva naudoti ir lengvai pritvirtinti prie jūsų įrenginio. Be to, gali būti ir yra LED lemputės, užtikrinančios tinkamą apšvietimą, todėl galite daryti puikias asmenukes, ypač prasto apšvietimo zonose. Lemputės yra įkraunamos ir galite pasirinkti labiausiai patinkantį šviesos intensyvumą. Taip pat yra spaustukas, kuris gerai laikosi ir yra suprojektuotas su įbrėžimams atsparia ir neslystančia detale, kad ji apsaugotų jūsų telefoną nuo įbrėžimų. Taip pat galite šią lemputę naudoti kaip puikų žibintuvėlį, kai aplink yra tamsu;

j)      "Bluetooth" kolonėlę pravartu turėti, kai važinėjate dviračiu, žygiuojate pėsčiomis, maudotės baseine ar tinginiaujate paplūdimyje. Šios kolonėlės yra geresnės nei daugelis kitų, ypač tinka naudojimui lauke; yra daug "Bluetooth" kolonėlių, kurios užtikrina gerą ar net geresnę garso kokybę nei kitų rūšių kolonėlės ir veikia su bet kuriuo išmaniuoju telefonu. Be to, svarbu akcentuoti, kad kai kurie "Bluetooth" garsiakalbiai yra atsparūs vandeniui, o taip pat yra ypač aktualu kelionių metu, taip pat gali būti ir kelių spalvų;

k)    automobilio laikiklis yra puikus išmaniojo telefono priedas, ypač jei keliausite automobiliu. Laikiklis saugiai laiko ir apsaugo jūsų telefoną, kol vairuojate, kad kelionė būtų sklandi ir be rūpesčių. Negana to, vairuodami taip pat galite naudotis telefonu naudodami laisvų rankų įrangą;

l)      jei norite sekti savo sveikatą keliaudami, išmanusis laikrodis yra puikus jūsų išmaniojo telefono priedas. Galite peržiūrėti veiklos stebėjimą, kūno rengybos informaciją ir gauti svarbius pranešimus. Be to, išmanieji laikrodžiai turi įvairias ryšio parinktis, jutiklius ir seka jūsų miegą, aktyvumą, žingsnius ir bendrą kūno rengybą. Kai kurie išmanieji laikrodžiai palaiko matavimus, tokius kaip streso stebėjimas, deguonies kiekis kraujyje, ir yra visiškai atsparūs vandeniui, todėl laikrodį galite naudoti visos kelionės metu ir visur.

m)   nešiojamas mažas krepšys, kurį galite užpildyti vertingais daiktais, įskaitant išmanųjį telefoną, ir saugoti jį, yra dar vienas svarbus priedas jūsų kelionei. Taip pat jame galėsite laikyti ir įvairius telefono priedus, kurių jums reikės kelionės, metu pradedant įkrovikliu ir užbaigiant išorine baterija.

Taigi, kaip matyti, yra labai daug telefonui skirtų priedų, kurie jums galėtų praversti įvairių kelionių bei atostogų metu. Tad, belieka jums tik įvertinti savo poreikius bei lūkesčius ir įsigyti tokius priedus, kurie galėtų atnešti didžiausią naudą.

22. Tačiau ir tai - dar ne viskas: ne paslaptis, kad labai didelė dalis mūsų sportuojame ir tai neretai daroe net kelis kartus per savaitę. Taigi, kai sporto mūsų gyvenime yra tiek daug, tai labai didelė tikimybė, jog pažeisime įrenginį. Tačiau taip nenutiks, jeigu naudosime tam tikrus priedus. Na, o vieni svarbiausių yra telefono dėklas bei ekrano apsauga. Šie du priedai apsaugos telefoną nuo dūžių bei kritimų, o taip pat - nuo subraižymų ir įskilimų. Tiesa, sporto metu neretai nepavyksta išvengti ir prakaito, tad šie svarbūs priedai apsaugos telefoną ir nuo drėgmės.

23. Nereikia pamiršti, kad sportuoti būna žymiai smagiau, tuomet, kai skamba mėgstama muzika. Na, o, kad galėtumėte tuo iš tiesų mėgautis, verta pasirinkti ir vieną iš dviejų telefono priedų. Štai, pavyzdžiui, jei norite muzikos garsiai, esate vieni ir jums nereikia baimintis, kad jūsų pasirinkta muzika sutrikdys kažkieno kito poilsį ar darbą, tai jums puikiai tiks belaidė kolonėlė. Na, o, jeigu tik jūs vieni norite girdėti muziką arba tiesiog nenorite trukdyti kitiems, tai tuomet geriausiu pasirinkimu taps ausinės. Tiesa, jų pasirinkimas šiandien yra labai didelis, tačiau tuomet, kai kalbame apie tai, kokios ausinės geriausiai tiktų sportui, tai vertėų priminti, kad tikrai neteks nusivilti pasirinkus belaides ausines – bus garantuotas patogumas.

24. Nereikėtų pamiršti ir išmaniojo laikrodžio - būtent jis jums suteiks labai daug informacijos apie jūsų savijautą sporto metu ir leis tikslingai koreguoti sporto krūvį ir tempą. Na, o tuo atveju, jei nenorite šiuo metu patirti papildomų išlaidų ir neketinate įsigyti išmaniojo laikrodžio, tai tokiu atveju, bent į telefoną reikėtų įdiegti tam tikras programėles, kurios sektų jūsų savijautą sporto metu ir suteiktų jums informacijos.

25. Žinoma, svarbu pagalvoti ir apie tai, kur laikyti savo telefoną sporto metu? Juk laikyti jį tiesiog rankose arba kišenėje sportuojant, gali būti ne itin patogu. Taigi, itin geru pasirinkimu taps telefono dėklas, kurį galima patogiai pritvirtinti ant rankos. Tokie dėklai būna labai lengvi, tačiau itin patvarūs ir leidžia gerai jaustis viso sporto metu.