Kaip elgtis, kad telefonas tarnautų ilgai bei patikimai?

2024-04-23

Kaip elgtis, kad telefonas tarnautų ilgai bei patikimai?

 

Jo mums reikia, kai norime pabendrauti su sau svarbiais žmonėmis. Jo reikia ir tuo atveju, kai norime perskaityti karščiausias naujienas. Taip pat jo prireikia ir tuomet, jei norime apsipirkti internetu. Jis reikalingas mums ir tuo atveju, jei norime skaičiuoti kasdien nueinamus žingsnius ar girdėti žadintuvo garsą kiekvieną rytą. Reikalingas ir tam, kad galėtume žaisti žaidimus, klausytis muzikos ar žiūrėti filmus. Taigi, kas pateisins visus šiuos lūkesčius ir dar daugiau? Taip, tai telefonas, kurį turime daugelis iš mūsų. Taigi, kai telefonas yra reikalingas tokiais itin įvairiais atvejais, nieko keista, kad mums visiems svarbu, jog telefonas tarnautų ilgai bei patikimai. Tačiau, kaip to pasiekti? Klystate, jei galvojate, kad tai priklauso vien tik nuo telefono gamintojo - nieko panašaus, itin didelę reikšmę turi ir jūsų priimami sprendimai ir elgesys. Na, o, mes jums siūlome ne vieną dešimtį patarimų tam, kad telefonas veiktų iš tiesų ilgai bei patikimai.

  1. Įsigykite telefono dėklą - jis ne tik papuoš, bet ir atneš daug praktinės naudos. Visų pirma, tuo atveju, jei telefonas iškris jums iš rankų, tai smūgio jėga bus sumažinta net apie 30 procentų ir to tikrai pakaks, kad būtų išvengta rimtesnių problemų. Be to, toks dėklas apsaugos ir nuo nešvarumų ar aštrių daiktų.
  2. Nepagailėkite pinigų ir kokybiškam apsauginiam stiklui - toks pirkinys patikimai apsaugos jūsų telefono ekraną nuo aštrių daiktų, nešvarumų, dulkių, smūgių ir t.t.
  3. Telefoną liečiame itin daug kartų per dieną, be to, jis nuolat susiduria ir su aplinkos nešvarumais. Taigi, norėdami, kad jūsų telefonas tarnautų ilgiau bei patikimiau, reguliariai jį valykite, taip pat nepamirškite ir išvalyti angas. Šiandien internete galite rasti itin daug mokomųjų filmukų, kurių metu sužinosite, kaip greitai bei paprastai nuvalyti telefoną. Beje, nepamirškite tik aukštos kokybės, specialiai šiam tikslui sukurtų priemonių.
  4. Nelaukite, kol telefonas visiškai išsikraus - įkrovimo procesą pradėkite dar tuomet, kai yra likę apie 20 proc. baterijos turinio.
  5. Ilgus metus daug diskusijų kėlė klausimas, ar tikrai reikia įkrauti telefoną iki 100 procentų? Visgi, paskutiniu metu vis daugiau ir daugiau yra kalbama apie tai, kad nereikėtų visiškai įkrauti telefono - pakaks ir 80 procentų.
  1. Kelkite aukštus reikalavimus telefono įkrovikliui - jis turi būti ne tik pagamintas iš aukštos kokybės žaliavų bei puikiai derėti su jūsų telefonu, bet ir taip pat svarbu, kad būtų patikimo gamintojo bei pirktas iš patikimo pardavėjo.
  2. Mėgstate leisti laiką saulės atokaitoje ar pirtyje? Puiku, tačiau atminkite, kad tokios vietos nėra ypač naudingos jūsų telefonui - reikėtų vengti erdvių bei vietų, kuriose yra ypač karšta, taip pat svarbu vengti ir tiesioginių saulės spindulių.
  3. Per didelis šaltis - irgi ne pats geriausias draugas jūsų telefonui: stenkitės nenaudoti ilgai telefono lauke, jei temperatūra yra nukritusi žemiau nei 20 laipsnių ir nepamirškite kokybiško bei minkšto dėklo.
  4. Labai svarbu ir tai, kur laikote savo telefoną tuo metu, kai juo nesinaudojate. Jei turite mažamečių vaikų ar naminių gyvūnų, tai laikykite tokioje vietoje, kur jie negalėtų pasiekti telefono - taip išvengsite smūgių bei kritimo, taip pat nelaikykite arti šilumos ar drėgmės šaltinių.
  5. Įvairūs žaidimai bei programėlės yra tai, ką dažnas iš mūsų norime matyti bei turėti savo telefonuose. Tačiau svarbu pasakyti, kad prieš atsisiųsdami naują žaidimą ar programėlę, turėtumėte atsakingai įvertinti kį kilmę bei kokybę, kad išvengtumėte virusų. Taigi, žaidimus bei programėles siųskitės tik iš patikimų internetinių svetainių.
  6. Bet ir tai - dar ne viskas, ką turite žinoti apie žaidimus bei programėlės. Bent jau kartą per mėnesį peržiūrėkite visą žaidimų bei programėlių sąrašą, kad galėtumėte įvertinti bei atsisakyti to, kas jums iš tiesų yra nereikalinga. Tai labai naudinga dėl kelių priežasčių: visų pirma, neapsikrausite tuo, kas jums tiesiog jau nusibodo ar neneša jokios naudos; o antra - užtikrinsite, kad telefone būtų daugiau laisvos atminties. Kai ima trūkti, telefonas gali pradėti veikti lėčiau. Taigi, reguliariai atsisakydami nebereikalingų programėlių bei žaidimų, išvengsite lėto telefono veikimo.
  7. Telefono įkrovimas daugeliui žmonių atrodo kasdienis bei labai paprastas procesas. Na, ir iš tikro - nieko sudėtingo čia nėra. Tačiau reikėtų atminti, kad egzistuoja tam tikri atvejai, kuomet įkroviklį reikėtų nedelsiant atjungti. Vienas iš tokių atvejų, yra atvejis, kai kaimynai užlieja jus vandeniu. Kitas pavyzdys - atjungti įkroviklį reikėtų ir tuomet, jei po namus bėgioja augintinis (atjunkite, kad būtų išvengta perkandimo). Na, o tuo atveju, jei pastebėjote, kad jūsų įkroviklis pradėjo skleisti keistus garsus, irgi verčiau atjunkite.
  8. Nepamirškite ir dar vieno, labai svarbaus dalyko - būtinai atnaujinkite savo telefono programinę įrangą. Verta akcentuoti, kad telefonų gamintojai reguliariai išleidžia telefonų programinės įrangos atnaujinimus, na, o jūs juos įdiegdami garantuosite, kad telefonas veiks be trukdžių.
  9. Kai įkraunate telefoną, tai turėtų vykti patalpoje, tačiau ne kokios nors uždaroje ar ankštoje talpyklėlėje, nes tai gali sukelti perkaitimo bei gaisro pavojų, atminkite, kad oras turi cirkuliuoti.
  10. Geriausia rinktis tokius įkroviklius, kurie turi apsaugas nuo perkaitimo, tuomet užtkrinsite itin saugų įkrovimo procesą.
  11. Įkroviklis turi derėti su jūsų telefonu. Priešingu atveju, t.y., kraudami telefoną tam nepritaikytu įkrovikliu, rizikuojate sukelti pažeidimus.
  12. Vienas dalykų, kurio irgi yra turite pasiyti, jei norite, kad jūsų telefonas tarnautų ilgai bei patikimai, yra toks: venkite gerti gėrimus tuo pat metu, kai kalbate telefonu, kadangi tokiu atveju pakaks vos tik vieni neatsargaus       judesio, kad skystį išpiltumėte ant telefono, o tai bus tikrai ne į naudą,
  13. Tačiau ir tai - dar ne viskas: taip pat venkite neštis telefoną ir arti vandens telkinių ar baseino - tuomet irgi pakaktų vieno neatsargaus judesio, kad jūsų telefonui būtų padaryta nepataisoma žala.
  14. Tai, kuo valote savo telefoną, irgi yra labai svarbu - turite valyti tik tinkamomis priemonėmis, jei nenorite ja pakenkti. Rinkitės specialiai šiam tikslui sukurtas priemones - servetėles bei valiklius. Verta akcentuoti ir tai, kad nemaža dalis žmonių naudoja drėgnas servetėles, kurios yra skirtos odai valyti. Tačiau tai - tikrai nėra tinkamas pasirinkimas jūsų telefono švarai. Taip pat netinka ir jokie valikliai, kurių sudėtyje yra acto, acetono ar kitų agresyvių medžiagų.
  15. Neretai nutinka ir taip, kad apsauginis stiklelis būna pažeistas ir tuomet nusprendžiama uždėti naują. Tačiau atminkite tai, kad naujas stikliukas gali būti uždedamas tik tuomet, kai nuimamas senasis.
  16. Nors remontas yra ne toks jau ir dažnas reiškinys, verta akcentuoti, kad jam       prasidėjus tikrai ne vieną savaitę tenka gyventi jau kitokiu ritmu. Belieka tik pridurti, kad, jei ir jūsų namuose prasidėjo remontas, tai turėtumėte daugiau dėmesio skirti savo telefonui - laikykite jį atokiau nuo tos vietos, kur vyksta remonto darbai. Toks sprendimas jums bus naudingas dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, apsaugosite telefoną nuo dulkių, kurių paprastai tikrai netrūksta remonto metu, o antra - užtikrinsite, kad ant telefono neužkristų joks sunkus daiktas.
  17. Jeigu atėjote į kokį nors svarbų susirinkimą, teatrą, o gal į bažnyčią, tai iš karto išjunkite telefoną. Kodėl verta tai daryti? Viskas labai paprasta - jei telefonas staiga suskambės, tai jūs skubėsite jį ištraukti, o skubant yra labai didelė rizika išmesti įrenginį ant grindų ir jį pažeisti.
  18. Ne paslaptis ir tai, kad didelė dalis iš mūsų labai mėgstame telefonus laikyti kuprinėse ar rankinėse. Tačiau bus geriausia, jei tokiu atveju, jūsų telefonas turės tik jam skirtą skyrelį kuprinėje arba rankinėje, kad būtų išvengta sąlyčio su daiktais, galinčiais pažeisti telefoną.
  19. Jūsų telefonų jungtys - ypač jautrios. Taigi, jei norite, kad telefonas tarnautų ilgiau bei patikimiau, turėtumėte jungtis saugoti nuo dulkių, smėlio, vandens.
  20. Taip pat svarbu akcentuoti, kad būtent telefonų jungtys neretai išlūžta, ypač dažnai taip nutinka pernelyg skubant įjungti įkroviklį ar kitą telefono priedą, pavyzdžiui, ausines. Taigi, šių priedų įjungimo bei atjungimo veiksmus atlikite saugiai bei dėmesingai.
  21. Kai nešvarumai kaupiasi ilgą laiką, jie įsisenyja. Tačiau būtent tokiais atvejais reikėtų vengti telefoną valyti aštriais ar metaliniais daiktai, kadangiotkiu atveju, rizikuojate tiesiog pažeisti telefoną.
  22. Prieš pradėdami naudotis telefonu, įsitikinkite, kad jūsų rankos yra švarios bei sausos - taip sumažinsite tikimybę išmesti telefoną iš rankų.
  23. Jeigu ruošiatės ypač aktyviai leisti laiką ar keliauti prie vandens telkinių, būtinai pasirinkite tokį dėklą, kuris ne tik neperšlampa, bet ir kurį tai ppat būtų galima tvirtai prisegti prie drabužių ar kuprinės.
  24. Dar vienas       dalykas, nuo kurio irgi nemaža dalimi priklauso tai, kaip ilgai bei patikimai tarnaus jūsų telefonas, yra virusai, o tiksliau - jų išvengimas. Norėdami jų išvengti turite ne tik labai atsakingai vertinti, kokios programėlės ar žaidimai, bus parsisiunčiami į jūsų telefoną, bet ir taip pat turite atsakingai vertinti internetines svetaines, kuriose lankotės - jose taip pat galite savo telefoną užkrėsti virusais.
  1. Ne paslaptis ir tai, kad technologijos bei gamybiniai procesai nuolat tobulėja ir tai mums leidžia turėti iš tiesų puikų rezultatą - ne tik labai stilingus bei patrauklius, bet ir taip pat labai kokybiškus išmaniuosius telefonus, kurie mums leidžia atlikti ypač įvairius veiksmus bei mėgautis įvairiais procesais. Tačiau taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad net pačiam galingiausiam telefonui yra reikalingas poilsis: jei valandų valandas be perstojo žaisite žaidimus, žiūrėsite filmus ir t.t., telefonas gali pradėti veikti prasčiau.
  2. Kasdien gauname įvairias trumpąsias žinutes, o taip pat ir elektroninius laiškus. Tačiau taip pat svarbu pasakyti, kad turite atkreipti dėmesį į tai, iš kokių šaltinių juos gaunate: jei gaunate žinutę ar laišką su nuorodą į altinį, dėl kurio nesate tikri, verčiau jos neatidarykite - ten gali slypėti virusai.
  3. Jeigu planuojate bent kelias dienas praleisti mažiau pažįstamoje vietoje, tai pasirūpinkite, kad būtų įjungta įrenginių radimo funkcija. Jeigu taip nutiktų, kad jūsų telefonas pasimes, turint įjungus šią funkciją ir susijus su kitu įrenginiu, tarkime, kompiuteriu, bus kur kas lengviau rasti telefoną.
  4. Pavasarį, vasarą ar rudenį, net ir trumpam laiko tarpui nepalikite savo telefono po atviru dangumi - juk lietus gali prasidėti staiga. Taigi, pakaks vos tik kelioms minutėms palikti telefoną be priežiūros ir iškils tikimybė, kad telefonas gali sušlapti nuo lietaus.
  1. Ne paslaptis ir tai, kad vienas dalykų, kam ypač dažnai naudojame savo telefonus, yra nuotraukų darymas. Kaip žinia, itin dažnai susiduriame su poreikiu įamžinti tam tikras gyvenimo akimirkas, na, o būtent telefonas tai ir leidžia mus padaryti greitai bei paprastai. Tačiau reikia akcentuoti, jog ypač atsargiai bei dėmesingai turime telefono kameras, kadangi jas yra labai paprasta pažeisti, o tuomet, nebegalėsite džiaugtis kokybiškomis nuotraukomis.