Kaip apsaugoti savo išmanųjį telefoną: tinkamiausia praktika ir priemonės

2024-06-19

Kaip apsaugoti savo išmanųjį telefoną: tinkamiausia praktika ir priemonės

Išmanieji telefonai jau seniai yra neatsiejama daugelio šiuolaikinių vartotojų gyvenimo dalis, juose saugoma daug asmeninės informacijos - kontaktų ir el. laiškų iki banko duomenų ir asmeninių nuotraukų. Dėl to jie tampa pagrindiniu kenkėjiškų programų, įsilaužimų ir duomenų vagysčių taikiniu.

Norint apsaugoti konfidencialią informaciją, labai svarbu užtikrinti išmaniojo telefono saugumą. Todėl pateikiame jums geriausią praktiką ir priemones, kurios padės užtikrinti išmaniojo telefono saugumą.

Efektyviausia išmaniojo telefono saugumo praktika

Visų pirma reikėtų susipažinti su efektyviausia ir tinkamiausia išmaniojo telefono saugumo užtikrinimo praktika.

1. Naudokite stiprius, unikalius slaptažodžius

Stiprių ir unikalių slaptažodžių naudojimas išmaniajam telefonui ir visoms jūsų paskyroms yra pirmoji gynybos linija. Venkite naudoti lengvai atspėjamą informaciją, pavyzdžiui, gimtadienius ar bendrinius žodžius. Stiprų slaptažodį paprastai sudaro raidžių, skaičių ir specialiųjų simbolių derinys.

Kaip nustatyti stiprius slaptažodžius:

  • „iOS“: Eikite į „Settings“ > „Face ID & Passcode“ (arba „Touch ID & Passcode“) > „Turn Passcode On“.
  • „Android“: Eikite į „Settings“ > „Security“ > „Screen lock“.

2. Įjunkite dviejų veiksnių autentifikavimą (2FA)

Dviejų veiksnių autentifikavimas suteikia papildomą saugumo lygį, nes reikalauja ne tik slaptažodžio, bet ir antros patvirtinimo formos, pavyzdžiui, į telefoną atsiųsto kodo arba biometrinio nuskaitymo.

Kaip įjungti 2FA:

  • „iOS“ ir „Android“: Įgalinkite 2FA atskirose programėlėse ir paslaugose, kurios ją palaiko, pvz., „Google“, „Apple ID“ ir socialinių tinklų paskyrose.

3. Nuolat atnaujinkite savo programinę įrangą

Reguliariai atnaujindami savo išmaniojo telefono operacinę sistemą ir programėles užtikrinkite, kad turėsite naujausius saugumo pataisymus ir patobulinimus. Kibernetiniai nusikaltėliai dažnai naudojasi pasenusios programinės įrangos pažeidžiamumais.

Kaip atnaujinti programinę įrangą:

  • „iOS“: Eikite į „Settings“ > „General“ > „Software Update“.
  • „Android“: Eikite į „Settings“ > „System“ > „Advanced“ > „System update“.

4. Programėlių diegimas iš patikimų šaltinių

Atsisiųskite programėles tik iš oficialių programėlių parduotuvių, pavyzdžiui, „Google Play Store“ ir „Apple App Store“. Šiose platformose taikomos griežtos saugumo priemonės, neleidžiančios įtraukti į sąrašą kenkėjiškų programėlių.

5. Peržiūrėkite programėlių leidimus

Reguliariai peržiūrėkite programėlėms suteiktus leidimus. Kai kurios programėlės gali prašyti prieigos prie daugiau duomenų nei būtina, o tai gali pakenkti jūsų privatumui.

Kaip peržiūrėti leidimus:

  • „iOS“: Eikite į „Settings“ > „Privacy“ > [Pasirinkite leidimą, pvz., „Location Services“, „Camera“ ir t. t.].
  • „Android“: Eikite į „Apps & notifications“ > [Programos pavadinimas] > „Permissions“.

6. Naudokite VPN viešajame „Wi-Fi“ tinkle

Viešieji „Wi-Fi“ tinklai dažnai yra neapsaugoti, todėl įsilaužėliams lengva perimti jūsų duomenis. Naudojant virtualųjį privatųjį tinklą (VPN) užšifruojamas jūsų interneto ryšys ir duomenys apsaugomi nuo pasiklausymo.

7. Užšifruokite savo duomenis

Užšifravę savo išmaniojo telefono duomenis, užtikrinsite, kad net ir praradus ar pavogus prietaisą, jūsų duomenys liks apsaugoti ir jų nebus galima perskaityti be tinkamo slaptažodžio.

Kaip užšifruoti duomenis:

  • „iOS“: Šifravimas įjungiamas automatiškai, kai nustatote prieigos kodą.
  • „Android“: Eikite į „Settings“ > „Security“ > „Encrypt phone“.

8. Reguliarios atsarginės kopijos

Reguliariai darydami atsargines duomenų kopijas, užtikrinkite, kad saugumo pažeidimo ar prietaiso gedimo atveju neprarastumėte svarbios informacijos. Atsarginėms kopijoms naudokite debesijos paslaugas arba išorinę saugyklą.

Kaip sukurti atsarginę kopiją:

  • „iOS“: Eikite į „Settings“ > [jūsų vardas] > „iCloud“ > „iCloud Backup“.
  • „Android“: Eikite į „Settings“ > „System“ > „Backup“.

9. Būkite budrūs

Sukčiavimo apgaulės - tai mėginimai apgaule išvilioti asmeninę informaciją iš jūsų netikrais el. laiškais, žinutėmis ar interneto svetainėmis. Būkite atsargūs ir venkite spausti įtartinas nuorodas ar atsisiųsti priedus iš nežinomų šaltinių.

10. Stebėkite savo paskyras, ar jose nėra įtartinos veiklos

Reguliariai tikrinkite savo banko išrašus, kredito ataskaitas ir internetines paskyras, ar jose nėra neleistinų operacijų ar pakeitimų. Anksti aptikę įtartiną veiklą galite užkirsti kelią tolesnei žalai.

Rekomenduojamos saugumo programos

  • „Norton Mobile Security“: „Norton Mobile Security“ siūlo visapusišką apsaugą nuo kenkėjiškų programų, sukčiavimo ir vagysčių. Joje yra tokios funkcijos kaip „Wi-Fi“ apsauga, skambučių blokavimas ir apsaugos nuo vagysčių įrankiai.
  • „Bitdefender Mobile Security“: „Bitdefender Mobile Security“ užtikrina patikimą apsaugą, turėdamas tokias funkcijas kaip kenkėjiškų programų nuskaitymas, žiniatinklio saugumas ir apsaugos nuo vagysčių priemonės. Joje taip pat yra VPN saugiam naršymui užtikrinti.
  • „Lookout Mobile Security“: „Lookout Mobile Security“ siūlo antivirusinę apsaugą, apsaugą nuo tapatybės vagystės ir prarasto įrenginio sekimą. Ji taip pat suteikia saugų VPN, kad apsaugotumėte savo veiklą internete.
  • „Avast Mobile Security“: „Avast Mobile Security“ apima antivirusinę apsaugą, VPN, programėlių užraktą ir nuotraukų saugyklą. Ji taip pat siūlo tokias funkcijas kaip „Wi-Fi“ apsauga ir apsaugos nuo vagysčių įrankiai.
  • „Kaspersky Mobile Security“: „Kaspersky Mobile Security“ užtikrina apsaugą realiuoju laiku nuo kenkėjiškų programų ir sukčiavimo atakų. Joje taip pat yra apsaugos nuo vagysčių funkcijos, programėlių užraktas ir saugus VPN.

Pasirūpinkite savo išmaniojo telefono apsauga

Šiandieniniame skaitmeniniame amžiuje, kai asmeninė informacija yra ypatingai vertinga prekė, labai svarbu apsaugoti savo išmanųjį telefoną. Laikydamiesi geriausios praktikos, pavyzdžiui, naudodami tvirtus slaptažodžius, įjungdami dviejų veiksnių autentifikavimą, nuolat atnaujindami programinę įrangą ir naudodami VPN viešajame „Wi-Fi“ tinkle, galite gerokai sumažinti kenkėjiškų programų, įsilaužimų ir duomenų vagysčių riziką. Taigi, būkite budrūs ir visuomet imkitės saugumo priemonių, kad užtikrintumėte savo išmaniojo telefono ir asmeninių duomenų saugumą.