Įdomūs faktai apie telefonus ir jų priežiūrą

2024-04-16

Įdomūs faktai apie telefonus ir jų priežiūrą

 

Kiekvienas iš mūsų šiandien telefoną naudojame itin įvairiems tikslams: vieniems reikia šio prietaiso, jei norisi bendrauti su sau svarbiais žmonėmis, kiti šį įrenginį išnaudoja darbui ar studijoms, o dar kiti - tiesiog pramogoms. Tačiau tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad mes puikiai pažįstame savo telefonus ir viską apie juos žinome - iš tiesų, nieko panašaus. Vien kalbant apie telefonų priežiūrą, galima pateikti labai daug įdomių faktų, kurių, labai tikėtina, dar tikrai nežinojote.

  1. Ne paslaptis, kad visi norime, jog mūsų telefonai tarnautų kuo ilgiau. Šio tikslo galite siekti labai paprastai - tiesiog tinkamai prižiūrėdami savo telefonus. Tiesa, tai yra verta daryti ir dėl dar vienos priežasties: jei tinkamai prižiūrėsime savo telefoną, tai jis bus puikios išvaizdos bei būklės, o tai reikš, kad norint jį parduoti, bus galima tikėtis ir, kuo aukštesnės kainos. Tačiau, ar kada susimąstėte, kiek kainavo patys pirmieji telefonai? Pasirodo, jų kaina siekė iš tiesų nemažai - net 4000 dolerių.
  2. Kalbant apie telefonų priežiūrą, labai dažnai galima išgirsti ir tai, kad reikia naudoti dėklus bei apsauginius stiklelius. Ir tai - tikrų tikriausia tiesa, kadangi būtent šie priedai gerokai gali sumažinti jėgą, kuri bus patirta kritimo arba smūgio metu: jėga sumažės net apie 30 procentų ir to tikrai pakaks, kad telefonas būtų nepažeistas. Tačiau, ar kada pagalvojote apie tai, iš kokio aukščio gali nukristi telefonas ir išlikti visiškai nepažeistu? Tas aukštis iš tiesų nemažas: 7Sonim XP3300 Force yra laikomas pačiu tvirčiausiu telefonu pasaulyje ir visai nebe reikalo: būtent jis nukrito iš 26,5 m aukščio ir buvo visiškai nepažeistas.
  3. Pramonė yra ypač įvairių rūšių. Tačiau, ar, kada susimąstėte, kokia pramonė pasaulyje auga sparčiausiai? Pasirodo, tai yra telefonų pramonė. Ir, nieko keista, kodėl taip yra - juk būtent šios srities gaminiai yra nuolat atnaujinami bei tobulinami tam, kad mes galėtume džiaugtis dar geresniu rezultatu.

  1. Apie programėles būtų galima kalbėti labai daug. Šiandien jos yra kuriamos ypač įvairios ir belieka tik daryti išvadą, kad tai yra iš tiesų geras pasirinkimas, kadangi tai mums leidžia turėti kur kas kokybiškesnę arba įdomesnę kasdienybę. Štai, pavyzdžiui, jūs galite parsisiųsti receptų programėlę ir kasdien gaminti vis kitokios, dar neatrastus patiekalus, arba jūs galite parsisiųsti orų prognozių programėlę bei žinoti, kokie orai jūsų laukia ir, kokią aprangą rinktis. Tačiau, ar žinojote įdomų faktą? Pasirodo, net 65 procentų telefonų naudotojų nesisiunčia jokių programėlių. Na, o tuo atveju, jei siunčiate programėles, verta atminti du labai svarbius dalykus, susijusius ir su jomis, ir su telefonų priežiūra: visų pirma programėlės turi būti siunčiamos iš patikimų svetainių, kad būtų išvengta virusų, o antra - kartas nuo karto peržiūrėkite, kokios programėlės jums jau yra nebereikalingos ir jas ištrinkite, taip užtikrinsite spartų telefono veikimą.
  2. Labai dažnai girdime sakant, jog itin didelė dalis mūsų naudojamų daiktų yra gaminami Kinijoje. Na, o, kas yra pasakytina apie telefonus? Pasirodo, net apie 70 procentų jų taip pat yra pagaminami Kinijoje.
  3. Pakalbėkime šiek tiek ir apie baimes. Puikiai žinome, kad jos gali būti itin įvairios: žmonės gali bijoti pačių įvairiausių dalykų - pradedant vorais ir užbaigiant tamsa. Beje, kiekvienas toks atvejis turi ir savo pavadinimą, štai, pavyzdžiui uždarų patalpų baimė yra vadinama klaustrofobija. Tačiau, ar kada susimąstėte, kaip yra vadinama baimė likti be telefono? Tai vadinama nomofobija.
  4. Kalbant apie telefonų priežiūrą, labai dažnai galima išgirsti tokį patarimą, kuomet sakoma, kad telefono nereikėtų nešti prie vandens telkinių ir tai tikrai suprantama, kadangi, jei telefonas įkris į upę, ežerą ar jūrą, tai gali būti padaryti labai didelė žala, gali būti, kad ir iš viso neteksite telefono. Tačiau ir tai - dar ne viskas: labai dažnai yra sakoma ir tai, kad nereikėtų neštis telefono į tualetą, kadangi tokiu atveju iškyla labai didelė tikimybė jo netekti. Na, o skaičiai iš tiesų kalba patys už save -pasirodo, kiekvienais metais visame pasaulyje maždaug 100 000 žmonių netenka savo telefonų, nes jie įkrenta į tualetus.
  5. Kalbant apie telefonų priežiūra, labai dažnai galima išgirsti ir dar vieną patarimą - siūloma kuo dažniau valyti telefonus. Ir tai yra siūloma daryti tikrai ne tik todėl, kad kuo ilgiau išsaugotumėte puikią telefono būklę ir išvaizdą, tai reikėtų daryti ir tiesiog dėl savo pačių sveikatos, kadangi būtent ant mobiliųjų telefonų yra maždaug net 18 kartų daugiau bakterijų nei ant durų rankenos. Taigi, bus geriausia, jei savo mobiliuosius telefonus valysite kiekvieną dieną.

 

 

  1. Itin dažnai mobiliuosius telefonus turėtų valyti tos moterys bei merginos, kurios daug dažosi. Tai yra būtina daryti todėl, kad kietosios kosmetikos dalelės gali užkimšti tam tikras telefono angas.
  2. Kalbant apie tai, kaip reikia naudotis telefonu ir, kaip jį prižiūrėti, labai dažnai galima išgirsti ir dar kelis patarimus - neva savo telefonus turėtumėte laikyti taip, kad jie nesiliestų prie mūsų kūno, o miegodami, šiuos įrenginius turėtume laikyti bent per metrą nuo savęs. Tačiau gera žinia ta, kad tikrai nėra jokių įrodytų, jog telefonų skleidžiamos bangos kenktų ūsų sveikatai.
  3. Kalbant apie tai, kaip reikia prižiūrėti savo mobiliuosius telefonus, labai dažnai galime išgirsti tai, kad ko jau ko, tačiau mėtyti jų tikrai negalime. Ir tai - tikra tiesa, kadangi mėtymas gali pridaryti iš tiesų nemažai žalos, ypač tuo atveju, jei telefonas bus be dėkliuko arba nebus padengtas apsauginiu stikleliu. Tačiau tuo pat metu galima pateikti itin įdomų ir net šiek tie intriguojantį faktą - pasirodo, Suomijoje yra rengiamos mobiliųjų telefonų mėtymo varžybos.
  4. Kalbant apie mobiliuosius telefonus ir jų priežiūrą, labai dažnai galima išgirsti sakant, kad būtent telefonas yra vienas iš tų įrenginių, į kurį per dieną pasižiūrime itin daug kartų. Tačiau, ar kada susimąstėte, kiek? Pasirodo, statistinis gyventojas per dieną į savo telefoną pasižiūri net 110       kartų. Na, o kai telefoną liečiame taip dažnai, tai yra ir labai didelė tikimybė jį pažeisti, todėl tiesiog būtina naudoti dėklus bei apsauginius stikliukus.
  5. Kad šiandien yra itin daug bei įvairių telefonų, tai jau nebestebina nieko. Ir toks didelis pasirinkimas yra iš tiesų puikus dalykas, nes tai reiškia, kad kiekvienas iš mūsų gali išsirinkti patį tinkamiausią telefoną, nepaisiant pačių įvairiausių kriterijų, pradedant funkcionalumu ir užbaigiant dizainu. Tačiau, ar kada susimąstėte, o koks telefonas susilaukė paties didžiausio susidomėjimo? Pasirodo, tai buvo Nokia 1100 - jo buvo parduota daugiau nei 250 000. Ir tai buvo ne tik pats sėkmingiausias telefonas istorijoje, bet ir pats sėkmingiausias elektrinis prietaisas.

 

  1. Kalbant apie telefonų priežiūrą, neretai galima išgirsti sakant, jog jų naudotojai turėtų imtis specialių priemonių ir būtų labai budrūs, kad išvengtų kenkėjiškų veiksmų. Taigi, kalbant apie tai, belieka tik priminti ir dar vieną svarbų bei įdomų faktą apie tai, kad net 99 procentų visų kenkėjiškų veiksmų yra nukreipti į Android operacinę sistemą.
  2. Mobilieji telefonai jau seniai tapo labai svarbia mūsų gyvenimo dalimi. Ko gero, visi dar puikiai prisimename tas dienas, kai naudojomės mygtukiniais telefonais ir tik vėliau pradėjome naudoti išmaniuosius. Na, o, ar kada susimąstėte, kuomet pasirodė pirmieji išmanieji telefonai? Pasirodo, tai nutiko tikrai seniai - dar 1997 metais.
  3. Kalbant apie telefonų priežiūrą, labai dažnai išgirstamas priminimas, kad nereikėtų įrenginio neštis prie vandens arba, jeigu ir leidžiate laiką ten, kur yra vandens telkinių, tai bent jau reikėtų pasirūpinti neperšlampančiu dėklu. Tačiau, ar žinojote, kad net apie 90 procentų japonų turi vandeniui atsparius telefonus? Tokie telefonai labai populiarūs todėl, kad būtent šios tautos žmonės savo mobiliaisiais telefonais dažniausiai naudojasi ne kur kitur, o duše.
  4. Labai dažnai galime išgirsti sakant, kad namai yra saugiausia vieta pasaulyje. Tačiau taip nebeatrodo, kai pradedame domėtis, kokiose erdvėse dažniausiai būna pažeidžiami bei sugadinami telefonai. Pasirodo, dažniausiai taip nutinka ne kur kitur, o būtent namuose. Taigi, būkite budrūs ir atsakingi, kad išvengtumėte telefonų pažeidimų. Na, o mes siūlome kelis svarbius patarimus, kuriais pasinaudojus tikrai bus paprasta išvengti telefono pažeidimų tiesiog savo namuose. Ne paslaptis, kad būtent       namai yra ta vieta, kurioje ne tik naudojamės telefonu, bet ir atliekame daugybė kitų veiklų: sportuojame, žiūrime filmus, dirbame namų ruošos darbus ar tiesiog gaminame valgį. Taigi, tuo atveju, jei telefonu nesiruošiate naudotis ilgesnį laiką, labai svarbu laikyti jį ten, kur jo negalėtų pasiekti nei jūsų vaikai, nei naminiai gyvūnai. Taip pat svarbu nepalikti ir ten, kuri galėtų pasiekti tiesioginiai saulės spinduliai ar arti šildymo įrenginių - tokie sprendimai gerokai sumažins telefonų pažeidimų tikimybę. Tačiau ir tai - dar ne viskas: jeigu jūsų namuose atliekamas remontas ar pertvarkymo darbai, telefoną laikykite ten, kur jo negalėtų pasiekti dulkės, cheminės medžiagos ar nenukristų koks nors sunkus daiktas. Tai irgi gerokai padės sumažinti pažeidimų tikimybę.
  5. Labai dažnai galima išgirsti sakant, jog būtent telefonai suartina žmones. Ir tame posakyje tikrai yra tiesos - juk vos tik panorėję, jūs galėsite susisiekti telefonu su žmogumi, kuris nuo jūsų yra nutolęs net per kelis tūkstančius kilometrų. Taip pat galite dalintis su tuo žmogumi sau svarbia informacija. bet ir tai - dar viskas: jūs taip pat galite pamatyti, kaip gyvena kiti žmonės, kitose pasaulio šalyse. Tačiau taip pat nereikia pamiršti ir kitos medalio pusės - galima sakyti, kad telefonas taip pat ir skiria žmones bei didina susvetimėjimo jausmą. Taip yra todėl, kad net 47 procentai žmonių telefoną naudoja kaip užimtumo priemonę ir būdą išvengti tiesioginio bendravimo su tais žmonėmis, su kuriais nenori bendrauti.
  6. Ne paslaptis, kad operacinė sistema yra vienas svarbiausių dalykų, kai kalbame apie galimybę kokybiškai naudotis telefonu. Kalbant apie pasaulinę rinką, tarp dviejų pagrindinių žaidėjų "iOS" ir "Android", pastaroji dominuoja ir dominavo gana ilgą laiką. Dabartinė "Android" rinkos dalis siekia 71.9%, palyginimui "iOS" 27.33%. Taip yra todėl, kad "Android" neapsiriboja tik aukščiausios kokybės telefonais, kurių kaina yra didelė.

Android" yra atvirojo kodo ir yra daug pigesnių įrenginių. Dėl to "Android" sugebėjo užimti didesnę rinkos dalį. Na, o mes primename, kad operacinė sistema, kurią naudojate savo telefone, turi būti patikima, saugi bei kokybiška.

  1. 2020 m. iš viso buvo parduota maždaug 1,57 milijardo išmaniųjų telefonų. Procentinis pardavimų augimas nuo 2007 iki 2020 m. yra apie 1200 proc., o vidutinis metinis augimas yra 23,72 proc.
  2. 2018 m. statistika teigia, kad Europoje yra 465 milijonai unikalių mobiliojo ryšio abonentų (vartotojų). Tai maždaug prilygo 85 proc. gyventojų. Kitas svarbus faktas apie Europos mobilųjį ryšį yra tas, kad iki 2025 m. bus 231 milijonas 5G ryšių, kurie sudarys 34% viso ryšio Europoje.
  3. Bet kurio telefono populiarumą lemia keli pagrindiniai veiksniai - kaina, funkcionalumas, prekinio ženklo patrauklumas.
  4. Brangiausią telefoną pasaulyje pagamino JAV prabangos prekės ženklas FALCON. Buvo pagaminti iPhone 6s telefonai modeliams su daugybe brangakmenių ir aukso.

Brangiausia serija buvo Falcon Supernova Pink Diamond, kainavusi 48,5 milijono JAV dolerių.

  1. Žmonės naują telefoną perka vidutiniškai kas 2 metus, tačiau šis laikotarpis ilgėja. Išmaniųjų telefonų, pagamintų nuo 2016 m., nereikia dažnai atnaujinti dėl galingų procesorių.
  2. Pirmasis skambutis mobiliuoju telefonu buvo atliktas 1973 m. 1973 m. balandį "Motorola" inžinierius Martinas Cooperis paskambino pirmuoju mobiliuoju telefonu. Jis paskambino savo varžovui "Bell Labs", pabrėždamas šio mobiliojo ryšio technologijų proveržio svarbą. Na, o pirmoji tekstinė žinutė buvo išsiųsta 1992 m. Pirmąją SMS Neilas Papworthas išsiuntė Richardui Jarvisui, linkėdamas jam "Linksmų Kalėdų". Tai reiškė naujos tiesioginio bendravimo per mobilųjį kūrėją eros pradžią.
  3. Populiariausias išmaniųjų telefonų prekės ženklas yra "Apple". "Apple iPhone" užsitikrino vietą kaip vienas populiariausių ir ikoniškiausių išmaniųjų telefonų prekės ženklų visame pasaulyje, žinomas dėl savo naujovių, dizaino ir puikios vartotojo patirties.
  4. Daugiau nei 90% išmaniųjų telefonų vartotojų naudojasi pranešimų siuntimo programėlėmis.
  5. Pranešimų siuntimo programos tapo pagrindiniu bendravimo būdu, nes daugiau nei 90% išmaniųjų telefonų vartotojų naudojasi šiomis platformomis tiesioginiams pranešimams siųsti ir palaikyti ryšį.
  6. Skambėjimo tonų rinka 2008 m. buvo verta 4 mlrd. Savo geriausiu metu skambėjimo tonų rinka sugeneravo stulbinančias 4 milijardus dolerių pajamų, atspindėdama plačiai paplitusią suasmeninto garso turinio paklausą mobiliuosiuose įrenginiuose.
  7. Priklausomybė nuo mobiliojo telefono yra pripažinta psichologiniu sutrikimu. Per didelis mobiliųjų telefonų naudojimas gali sukelti nomofobiją, baimę būti be mobiliojo telefono. Ji šiandien yra nustatoma daugybei žmonių visame pasaulyje. Taigi, naudotis telefonu yra labai svarbu, tačiau būtina daryti tai saikingai.
  8. Greičiausias pasaulyje tekstų kūrėjas gali įvesti 160 simbolių per 57 sekundes. kadangi galimybė greitai įvesti tekstinius pranešimus buvo patobulinta iki įspūdingo lygio, tad greičiausias pasaulyje tekstų kūrėjas ir pasiekė nepaprastą 160 simbolių greitį vos per 57 sekundes.
  9. Pirmasis mobilusis telefonas su spalvotu ekranu buvo išleistas 2000 m. "Siemens S10" buvo pirmasis mobilusis telefonas, turintis spalvotą ekraną, žymintį didelę mobiliųjų vaizdo technologijų pažangą.
  10. Mobilieji telefonai naudojami mobiliesiems mokėjimams daugiau nei 50 šalių. Plačiai paplitusi mobiliųjų mokėjimų technologija išmaniuosius telefonus pavertė universaliais įrankiais saugioms operacijoms atlikti ir finansams valdyti.
  11. Pirmasis mobilusis telefonas su įmontuotu MP3 grotuvu buvo "Samsung SPH-M100". "Samsung" SPH-M100, pristatytas 1999 m., buvo pirmasis mobilusis telefonas, kuriame buvo MP3 grotuvas, atvėręs kelią muzikos ir mobiliųjų įrenginių plėtrai.
  12. Mobilieji telefonai turi daugiau skaičiavimo galios nei kompiuteriai, naudojami "Apollo 11" nusileidimui Mėnulyje. Technologinis meistriškumas, įdiegta į šiuolaikinius mobiliuosius telefonus, yra stulbinantis, pranokstantis istorinio erdvėlaivio, nusileidusio žmonėms Mėnulyje, skaičiavimo galimybes.
  13. Mobiliųjų telefonų yra daugiau nei žmonių Žemėje. Remiantis ataskaitomis, visame pasaulyje yra daugiau unikalių mobiliųjų telefonų vartotojų nei žmonių Žemėje. Ši statistika pabrėžia plačiai paplitusį mobiliųjų telefonų naudojimą ir populiarumą.
  14. Mobilieji telefonai daro didelį poveikį aplinkai. Mobiliųjų telefonų gamyba, naudojimas ir šalinimas daro didelę įtaką aplinkai. Remiantis Jungtinių Tautų ataskaita, elektroninės atliekos, susidarančios iš išmestų mobiliųjų telefonų, kompiuterių ir kitų elektroninių prietaisų, 2019 m. pasiekė 53,6 milijono metrinių tonų. Ataskaitoje taip pat teigiama, kad buvo perdirbta tik 17,4 proc. elektroninių atliekų, pabrėžiant atsakingesnio elektroninių atliekų tvarkymo poreikį.
  15. Mobilieji telefonai iš esmės pakeitė mūsų apsipirkimo būdą. Populiarėjant elektroninei prekybai ir mobiliųjų mokėjimų sistemoms, vartotojai dabar gali apsipirkti iš bet kur ir bet kada. Remiantis apklausomis, prognozuojama, kad iki 2021 m. mobiliosios elektroninės prekybos pardavimai pasieks 3,56 trln. JAV dolerių.
  16. Mobilieji telefonai naudojami ne tik skambinti ir rašyti žinutes. Atsiradus programoms mobiliesiems, mobiliuosius telefonus galima naudoti įvairiems tikslams, tokiems kaip navigacija, socialinė žiniasklaida, pramogos, švietimas ir kt.
  17. Mobilieji telefonai keičia ir mūsų darbo būdą. Populiarėjant nuotoliniam darbui, mobilieji telefonai tapo gyvybiškai svarbiomis bendravimo ir bendradarbiavimo priemonėmis. Mobiliosios programos, tokios kaip "Zoom" ir "Slack", leido dirbti iš bet kur ir bet kada.

Praėjo tie laikai, kai žmonės turėjo laukti laikraščio, kad gautų naujausias naujienas. Populiarėjant mobiliesiems telefonams, žmonės gali pasiekti naujienas iš bet kur ir bet kada.

  1. Mobilieji telefonai pagerino taip pat ir sveikatos priežiūrą. Mobilieji telefonai pakeitė sveikatos priežiūros pramonę. Populiarėjant mobiliosioms sveikatos programėlėms, pacientai gali stebėti savo sveikatą, sekti vaistus ir bendrauti su gydytojais patogiai tiesiog leisdami laiką namuose.
  2. Mobilieji telefonai padarė bendravimą prieinamesniu bei paprastesniu. Dėl mobiliųjų telefonų bendravimas tapo prieinamesnis nei bet kada anksčiau. Populiarėjant tiesioginiams pranešimams ir socialinei žiniasklaidai, žmonės gali palaikyti ryšį su savo draugais ir šeima, kad ir kurioje pasaulio vietoje jie būtų.
  3. Mobilieji telefonai pagerino švietimą ir netgi taip pat pakeitė mūsų mokymosi būdą. Populiarėjant mobiliosioms mokymosi programoms, studentai gali pasiekti mokomąjį turinį iš bet kur ir bet kada. Mobilieji telefonai taip pat suteikė galimybę mokiniams bendradarbiauti ir bendrauti su savo mokytojais ir klasės draugais. Mobilieji telefonai palengvino       ir keliones, padarė jas prieinamesnes ir patogesnes. Populiarėjant kelionių programoms, tokioms kaip "Expedia" ir "Airbnb", žmonės gali lengvai bei paprastai planuoti savo keliones ir išvykas.
  4. Mobilieji telefonai pakeitė fotografijos pramonę, pakeitė nuotraukų fotografavimo ir bendrinimo būdą. Išpopuliarėjus aukštos kokybės telefonams su fotoaparatais, žmonės gali akimirksniu užfiksuoti ir pasidalinti savo prisiminimais su draugais ir šeima. Mobilieji telefonai taip pat padėjo profesionaliems fotografams lengviau parodyti savo darbus ir susisiekti su potencialiais klientais. Žinoma, nepamirškite, tinkamai prižiūrėti telefono kameros, kad galėtumėte džiaugtis iš tiesų kokybiškomis nuotraukomis.
  5. Mobilieji telefonai pakeitė reklamos pramonę, jie pakeitė tai, kaip mes vartojame reklamą ir sąveikaujame su ja. Didėjant mobiliosios reklamos platformoms, tokioms kaip "Google Ads" ir "Facebook Ads", įmonės gali efektyviau ir efektyviau pasiekti savo tikslinę auditoriją. Jie taip pat suteikė galimybę reklamuotojams kurti suasmenintus ir patrauklius skelbimus, kurie rezonuoja su vartotojais.